گزارشی از برنامه ملی دوست من انسولین در زنجان

files-pages-Image82814[29b4996fbb0248fb96f5f72ec7a1e6e6].jpg

پنجمین برنامه ملی «دوست من انسولین» در شهر زنجان برگزار شد.
این برنامه در تاریخ یازدهم و دوازدهم آبان ماه1390، در سالن بیمارستان ولیعصر در دو بخش جداگانه برای:


 1.جامعه پزشکی و پیراپزشکی 
 2.افراد دیابتی وابسته به انسولین و خانواده هایشان برگزار گردید.
صبح روز اول، در بخش اول، 97 نفر از جامعه پزشکی و پیراپزشکی (پزشک عمومی، کارشناس تغذیه، پرستار و ...) با مباحث آموزشی مورد نیاز افراد دیابتی و چگونگی بیان و انتقال این مطالب به آنها آشنا شدند، همچنین سه نفر از پزشکان فوق تخصص غدد و نه نفر از پزشکان متخصص داخلی نیز در این برنامه شرکت کردند.


4_1


در ابتدا جناب آقای دکتر مجید ولی زاده از پزشکان فوق تخصص غدد زنجان سخنرانی برای افراد شرکت کننده داشتند و پس از ایشان، جناب آقای دکتر علیرضا بیگلری (معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان) نیز در سخنرانی خود به اهمیت آموزش در زمینه کنترل قند خون پرداختند.  سپس سرکار خانم هاجر رحیمی به معرفی انجمن دیابت گابریک پرداخت.

1_1


بعد از ظهر همان روز، در بخش دوم، 62 نفر از افراد دیابتی شهر زنجان در برنامه شرکت کردند.
در این بخش سرکار خانم سحر دوخائی به معرفی انجمن پرداخت و تاکید کرد که در گابریک اکثر پرسنل خود دیابتی نوع یک هستند و مانند شرکت کنندگان در این برنامه انسولین تزریق می کنند.

پس از آن جناب آقای دکتر محمد داستانی و سرکار خانم باران هاشمی، اصول تغذیه و پزشکی مورد نیاز فرد دیابتی با شیوه ای متفاوت و عملی برای زندگی فردی این افراد بیان کردند.

2_1


این افراد اظهار داشتند قبل از این هم در دوره های آموزشی بسیاری شرکت کرده بودند، اما نحوه برگزاری برنامه «دوست من انسولین» را بسیار متفاوت و تاثیرگزار می دانستند. افراد دیابتی نوع یک حضور فعال خود را در برنامه با شرکت در مسابقات، پاسخ گویی صحیح به سوالات و ... نشان می دادند.


3_2


در پایان برنامه نیز برای تقدیری از مسئولان برگزاری در شهر زنجان و انجمن دیابت گابریک انجام شد.

IMG_1509


این برنامه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی زنجان، انجمن دیابت زنجان و پزشکان فوق تخصص غدد شهر زنجان ( به ترتیب حروف الفبا): جناب آقای دکتر حسین چیتی، سرکار خانم دکتر فرانک شریفی، جناب آقای دکتر مجید ولیزاده برگزار شد.

نیرو های اعزامی از انجمن دیابت گابریک:

  • سرکار خانم باران هاشمی (کارشناس ارشد تغذیه- مدرس دیابت) و جناب آقای دکتر محمد داستانی (پزشک عمومی- مدرس دیابت)
  • سرکار خانم سحر دوخائی (مدیر پروژه دوست من انسولین)، سرکار خانم هاجر رحیمی (مدیر واحد روابط عمومی)، سرکار خانم فاطمه غفاری (مسئول سایت- واحد روابط عمومی) و سرکار خانم بتی کاظمی (مشاور آموزشی- واحد مالی)


شرکت فریرآساطب (نمایندگی دستگاه تست قند خون گلوکارد صفر-یک، کیف خنک نگه دارنده انسولین FRIO و سرنگ و سرسوزن PIC)، شرکت داریان تجارت (شیرین کننده رژیمی کاندرل و عسل و مربای داربو) و موسسه ابن سینای بزرگ (هفته نامه سلامت) از شرکت های حمایت کننده انجمن، در این برنامه حضور یافتند.

logo

با تشکر از جناب آقای سید حسین حسینی، سرکار خانم نسرین میرکی، سرکار خانم لیلا غفاری، سرکار خانم شقایق سلیمانی، سرکار خانم سمیه بهلولی و سایر عزیزانی که ما را در برگزاری این برنامه یاری فرمودند.

IMG_1535 IMG_1367

عکس دسته جمعی کودکان دیابتی نوع یک شهر زنجان:

IMG_1237
 عکس هایی از کودکان دیابتی در شهر زنجان:

kids