صفحه اصلی » نکات هفته » رابطه جنسی و دیابت (2)

رابطه جنسی و دیابت (2)
8274307.png

گام‌های بعدی
متخصصین مختلفی هستند که می‌توانند در رابطه با مسائل جنسی به شما کمک نمایند؛ برخی از این متخصصین عبارتند از:

  • اورولوژیست / متخصص زنان
  • مشاور روابط جنسی
  • روانشناس خانواده 
همانطور که به نظر می‌رسد، هر یک از این متخصصین راهکارهای متفاوتی را بسته به ماهیت مشکل شما، ارائه می‌دهند. بنابراین بهتر در قدم اول با پزشک فوق تخصص غدد یا مدرس دیابت خود در این رابطه مشورت نمایید. 
نکاتی برای افراد مبتلا به دیابت
دیابت خود را به خوبی مدیریت نمایید. شواهد نشان می‌دهد که مشکلات جنسی برای مردان و زنان مبتلا به دیابت، مشابه سایر عوارض دراز مدت ناشی از آن، با عدم کنترل مناسب قند خون مرتبط است. بنابراین به اصول کنترل دیابت، یعنی تغذیه سالم، ورزش منظم، پایش روزانه قند خون، کنترل استرس و مصرف صحیح داروها طبق نظر پزشک توجه کنید. پیش از رابطه جنسی، اطمینان حاصل کنید که قند خونتان در محدوده هدف قرار دارد؛ چراکه افت قند یا قند بالا می‌تواند بر کیفیت رابطه جنسی تاثیر نامطلوب داشته باشد.
حفظ تناسب اندام با ورزش منظم. لازمه داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش، برخورداری از سلامت جسمی مناسب است. بنابراین لازم است در طول هفته خود فعالیت ورزشی منظم داشته باشید؛ به خصوص تقویت عضلات ناحیه مرکزی بدن (ناحیه شکم و پایین کمر) در بهبود تجربه جنسی شما بسیار مهم است.
داشتن رابطه جنسی منظم. یکی از موثر ترین راه‌ها برای حفظ علاقه به رابطه جنسی، داشتن رابطه جنسی است. هنگام رابطه جنسی هورمون‌های خاصی تولید می‌شوند که باعث ایجاد احساس خوب در زمان رابطه و همچنین افزایش تمایل به تجربه دوباره آن می‌گردد. توقف رابطه جنسی منجر به کاهش علاقه به داشتن رابطه شده و باعث می‌گردد تجربه خوشایند ناشی از آن به تدریج از حافظه روحی و جسمی ما پاک خواهد شد.
آموزش در زمینه روابط جنسی. بسیاری از زوج‌ها پس از یافتن آنچه به رفع نیازهای جنسی آنها کمک می‌کند، تصور می‌کنند باید برای همیشه همان روال را در پیش بگیرند. در حالی که این کار می‌تواند منجر به تکراری شدن رابطه و کسل کنندگی آن گردد. به نظر می‌رسد بررسی شیوه‌های جدید بتواند به بهبود تجربه جنسی زوج‌ها کمک نماید.
اختصاص زمان کافی برای ارتباط با شریک زندگی. برای تقویت رابطه عاطفی سعی کنید زمان‌هایی را تنها برای صحبت کردن و تقویت رابطه خود با شریک زندگی تان اختصاص دهید؛ به عنوان مثال با هم قرار شام بگذارید، با هم ورزش کنید، در خانه تلویزیون را خاموش کرده و با یکدیگر صحبت کنید. امروزه به دلیل مشغله زیاد، ما همیشه در حال انجام کاری هستیم و فراموش کرده ایم که داشتن یک رابطه عاطفی قوی، نیازمند توجه است. به یاد داشته باشید هرچه رابطه عاطفی شما با شریک زندگی تان عمیق تر و گرم تر باشد، رابطه جنسی شما به همان میزان خوش آیندتر خواهد بود.
دوباره تعریف جنس، تعداد زیادی از عشقبازی، وقت خود را. از آنجا که مشکلات جنسی مبتلا به دیابت ممکن است در درجه اول با انگیختگی مرتبط، فعالیت عشقبازی ممکن است برای روانکاری و نعوظ مفید است. همچنین می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. نه تنها به مقاربت پرش، مگر اینکه شما در شرایط و اوضاع برای شما کار می‌کنند در این راه. وقت برای زمان بازی، بیرونی البته، قبل از مقاربت.
در نهایت به یاد داشته باشید که راهکارها و درمان‌های بسیاری وجود دارد که می‌تواند به شما برای ارتقای رابطه جنسی کمک نماید؛ پس در صورت داشتن هر گونه نارضایتی یا احساس ناراحتی در رابطه با رابطه جنسی خود، حتما با پزشک یا مدرس دیابت صحبت نمایید.