صفحه اصلی » اخبار » داخلی » انجمن دیابت گابریک در هفته ملی دیابت

انجمن دیابت گابریک در هفته ملی دیابت   -   ۰۱ آذر ۱۳۹۴

markaz kharid (12).JPG

چهاردهم نوامبر، سالگرد تولد «فردریک بانتینگ» کاشف انسولین، اولین بار در سال ۱۹۹۱با همکاری بنیاد بین‌المللی دیابت (IDF) و سازمان جهانی بهداشت (WHO) به عنوان روز جهانی دیابت نامگذاری شده است. هدف از نامگذاری چنین روزی افزایش آگاهی عمومی در ارتباط با علل، عوارض، پیشگیری و درمان این پدیده روزافزون است. بر اساس قطعنامه سازمان ملل، چهاردهم نوامبر  (23 آبان ماه) روز جهانی دیابت اعلام شد. امسال نیز از روز چهارشنبه ۲۰ آبان لغایت ۲۶ آبان به عنوان هفته ملی دیابت با شعار: دیابت و زندگی سالم در نظر گرفته شده است.

انجمن دیابت گابریک نیز در این ایام با اجرای کمپین روبان آبی 3 در مراکز خرید بزرگ در امر اطلاع رسانی حضور گسترده ای داشت.markaz_kharid__2_ markaz_kharid__6_ markaz_kharid__10_ markaz_kharid__14_

markaz_kharid markaz_kharid__7_ markaz_kharid__11_

این برنامه با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار گردید.

کمپین روبان آبی 3 که با شعار تغذیه سالم در سال 94 راه اندازی شده سعی بر این دارد با تغییر عادات نادرست تغذیه، زندگی سالمی را به افراد هدیه کند.

در این راستا افراد با طی کردن شش گام و دادن سه قول عهد بستند که تغذیه سالمی داشته باشند و بتوانند تا حدود زیادی از دیابت پیشگیری نمایند و افراد دیابتی نیز بتواند بهتر دیابت خود را کنترل نمایند.    

در این برنامه افراد بعد از دعوت به کمپین روبان آبی، از تست قند و فشار خون رایگان و مشاوره در زمینه قند و فشار و چربی نیز بهره مند شدند.

در اولین روز از هفته ملی دیابت (20آبان) انجمن دیابت گابریک در مرکز خرید نجم خاورمیانه (هایپرسان) حضور داشت، که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

 21 آبان مرکز خرید تیرازه

24 آبان مرکز خرید چهارسو

25 آبان مرکز خرید پالادیوم

26 آبان مرکز خرید دنیای نور

طبق آمار به دست آمده حدود 659 تست قند انجام شد که حدود 37دیابتی شناسایی شد. که بیش از نیمی از این افراد از دیابت خود مطلع نبودند.

جا دارد از شرکت های حامی شرکت فریر آسا طب (گلوکوکارد 01) و شرکت سانوفی حامیان انجمن که در اجرای این برنامه ها ما را یاری نمودند، تشکر کنیم.