صفحه اصلی » اخبار » داخلی » شهر حافظ، شهر شعر و ادب میزبان ششمین برنامه ملی

شهر حافظ، شهر شعر و ادب میزبان ششمین برنامه ملی   -   ۲۰ بهمن ۱۳۹۰

DSC02681.JPG

ششمین برنامه ملی « دوست من انسولین »  12 و 13 بهمن ماه، در سالن مجتمع فرهنگی رفاهی ولایت در شهر شیراز، برگزار شد. این برنامه در دو بخش برای جامعه پزشکی و پیراپزشکی و افراد دیابتی وابسته به انسولین و خانواده هایشان برگزار گردید.

صبح روز اول، در بخش اول، 24 نفر از جامعه پزشکی و پیراپزشکی با مباحث آموزشی مورد نیاز افراد دیابتی و چگونگی بیان و انتقال این مطالب به آنها آشنا شدند.
دراین برنامه برای جامعه پزشکی امتیاز بازآموزی اختصاص داده شد.

در ابتدا دکتر زهره کرمی زاده، پزشک فوق تخصص غدد طی سخنرانی به اهمیت آموزش و اهمیت اجرای برنامه های آموزشی به بیماران و مدرسین دیابت پرداخت. هرمز کیخان زاده، مدیرعامل انجمن نیز به معرفی انجمن دیابت گابریک و فعالیت های آن پرداخت.

در بخش دوم، 122 نفر از افراد دیابتی شیراز در برنامه شرکت کردند. در این بخش دکتر شیرین بخشی و باران هاشمی، مدرسین دیابت، به آموزش مباحث تغذیه و پزشکی پرداختند.

DSC02633کودکان و نوجوانان نوع یک، حضور فعال خود را در برنامه با شرکت در مسابقات، مشورت در یافتن پاسخ سوالا
ت صحیح و تکمیل فرم اندازه گیری قندخونشان نشان دادند.

لازم به ذکر است برنامه مذکور با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و پشتیبانی پزشکان فوق تخصص غدد شیراز، دکتر غلامحسین امیرحکیمی، دکتر زهره کرمی زاده و دکتر حمدالله کرمی فر و برگزار شد.

شرکت فریرآساطب (نمایندگی دستگاه تست قند خون گلوکارد صفر-یک، کیف خنک نگه دارنده انسولین FRIO و سرنگ و سرسوزن PIC)، شرکت سانوفی (انسولین لانتوس)، شرکت ایران بهداشت نماینده انحصاری مدترونیک (پمپ انسولین مدتونیک)، شرکت داریان تجارت (شیرین کننده رژیمی کاندرل و عسل و مربای داربو) و موسسه ابن سینای بزرگ (هفته نامه سلامت) از شرکت های حمایت کننده انجمن، در این برنامه حضور یافتند.

IMG_5800دکتر محمد هادی ایمانه، ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ریاست مرکز خدمات بهداشتی درمانی استان فارس نیز بعد از ظهر چهارشنبه از برنامه دیدن کردند.
با تشکر از جناب آقای دکتر حسین مروج، سرکار خانم دکتر آیدا حکمت، سرکار خانم پیمانه حامدی و سایر عزیزانی که ما را در برگزاری این برنامه یاری فرمودند.