میزان قند خون بچه ها و بزرگترها؟

میزان قند خون بچه ها و بزرگترها؟

پستتوسط shahram Fekraneh » شنبه اکتبر 04, 2008 11:58 am

دکتر هراتی عزیز سلام
من دیابت نوع 2 دارم
دخترم که 7 ساله است زیادآب میخوره میخواستم ببینم مقدار آزمایشگاهی قند خون در بچه ها فرق میکنه با بزرگتر ها یا نه؟
یعنی میانگین برای بزرگترها 70 تا 110 است ( ناشتا) و 2 ساعت بعد زیر 140
آیا در بچه ها این فرق میکنه؟
ناشتا ی دخترم 93 بود و 2 ساعت بعد 153
لطفن مرا راهنمایی کنید
خیلی استرس در این مورد دارم که نکنه دخترم هم دیابت داشته باشه؟
shahram Fekraneh

تاريخ عضويت: چهارشنبه ژوئن 20, 2007 3:49 pm

پستتوسط Dr.Watson » يکشنبه اکتبر 05, 2008 3:11 pm

میزان طبیعی قند ناشتا (حدودا بعد از 8 ساعت ناشتایی) که البته ربطی به سن هم ندارد (یعنی در کودکان و بزرگسالان مثل هم است) کمتر از 100 می باشد. قند ناشتای بالاتر از 126 هم اگر در 2 نوبت متوالی تکرار شود نشاندهنده دیابت است، حتی اگر علائم قند بالا هم وجود نداشته باشد. قندهای ناشتای بین 100 تا 125 که در واقع حد بینابین حالت طبیعی و دیابت هستند را به اصطلاح "قند پنهان" یا مرحله "پیش از دیابت" می گویند. دوستانی که قندشان در این محدوده قرار دارد به شدت در معرض خطر ابتلا به دیابت در سالهای آینده هستند مخصوصا اگر این عوامل خطر ساز را هم همزمان داشته باشند:
1- سابقه فامیلی دیابت در بستگان درچه اول
2- چاقی و اضافه وزن (BMI بیشتر از 25)
3- کم تحرکی
4-فشار خون بالا
5- چربی خون بالا (تری گلیسرید بیشتر از 250 یا کلسترول HDL کمتر از 35)
6-سابقه دیابت حاملگی
7-سابقه بیماری تخمدان پلی کیستیک
8- سابقه بیماری فلبی عروقی
آزمایش قند 2 ساعت بعد از صبحانه معمولی برای تشخیص دیابت فاقد دقت لازم است. آزمایش استاندارد برای این منظور "تست تحمل گلوکز خوراکی" است. یعنی شما در حالت ناشتا قند را اندازه می گیرید و سپس در ساعات مختلف بعد از خوردن یک لیوان شربت گلوکز هم قند خون اندازه گیری می شود. اگر قند خون 2 ساعت بعد از خوردن شربت کمتر از 140 بود نتیجه طبیعی، بین 190-140 قند پنهان و مساوی یا بالاتر از 200 به معنی دیابت است.
موفقیت باعث شادی نمی شود بلکه این شادی است که موفقیت را در پی دارد. اگر به کاری که می کنید عشق بورزید حتما موفق خواهید بود.
Dr.Watson
Site Admin

تاريخ عضويت: يکشنبه مه 06, 2007 8:15 pm

پستتوسط shahram Fekraneh » يکشنبه اکتبر 05, 2008 3:17 pm

سلام دکتر هراتی عزیز
از راهنمایی تان کمال تشکر را دارم
shahram Fekraneh

تاريخ عضويت: چهارشنبه ژوئن 20, 2007 3:49 pm

Re: میزان قند خون بچه ها و بزرگترها؟

پستتوسط مهمان » دوشنبه آگوست 12, 2013 5:34 pm

با سلام به حضور شما ایرانیان با فرهنگ
از توضیحات ساده و در عین حال کامل شما صمیمانه تشکر می کنم.
مهمان

Re:

پستتوسط باغبان » جمعه آگوست 23, 2013 6:46 pm

بنده 4روز پیش، عمل انحراف زانو (برای بار دوم و با داروی بی حسی و نه بیهوشی) انجام دادم. سه روز بعد از عمل، تکرر در ادرار و عطش غیرقابل وصف در من ایجاد شد و الان که روز چهارم است بیضه ها و کلیه ها هم شروع به درد کرده اند (علاوه بر تکرر ادرار و عطش). ناگفته نماند که سابقه دیابت چه در من و چه در افراد فامیل، تا بحال دیده نشده است. دیروز صبح آزمایش قند با یک دستگاه کوچک صورت گرفت و عدد 110 را نشان داد؛ در حالی که فقط مایعات خورده بودم.

وزنم 80 و قدم 179 هست و پسری 25 ساله هستم.

آیا مبتلا به دیابت هستم؟
باغبان

Re: Re:

پستتوسط hossein ahmadi cm » جمعه آگوست 23, 2013 7:14 pm

باغبان نوشته است:بنده 4روز پیش، عمل انحراف زانو (برای بار دوم و با داروی بی حسی و نه بیهوشی) انجام دادم. سه روز بعد از عمل، تکرر در ادرار و عطش غیرقابل وصف در من ایجاد شد و الان که روز چهارم است بیضه ها و کلیه ها هم شروع به درد کرده اند (علاوه بر تکرر ادرار و عطش). ناگفته نماند که سابقه دیابت چه در من و چه در افراد فامیل، تا بحال دیده نشده است. دیروز صبح آزمایش قند با یک دستگاه کوچک صورت گرفت و عدد 110 را نشان داد؛ در حالی که فقط مایعات خورده بودم.

آیا مبتلا به دیابت هستم؟

سلام دوس عزیز..
اصل اینکه بخواهیم متوجه بشیم ک آیا شما ب دیابت مبتلا هستید یا نه مستلزم این هست که یک آزمایش و چکاب کامل بدید :arrow: :arrow:
ولی من حیث مجموع..شما باید قند ناشتاتوون رو اندازه بگیرید و در صورت بالا بودن از حد مجاز کمی به احتمال دیابتی شدنتون شک کنید :arrow:
قصه نگو...فقط بگو کلاغه آخرش میرسه به خونه یا نه؟؟؟؟...اینو به بچم هم میگم اگه بمونه یادم
hossein ahmadi cm

تاريخ عضويت: شنبه مارس 10, 2012 5:13 pm

پستتوسط mehrsa » جمعه آگوست 23, 2013 10:46 pm

شما به خاطر موضوعی که هنوز قطعی نشده خودتون رو آزار ندید.در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید تا آزمایش خون براتون بنویسه.
جواب تست قند دستگاه خانگی با آزمایشگاه مقداری تفاوت داره.ممکنه این عطش از عوارض داروی بی حسی باشه.در هر صورت بهترین کار مراجعه به پزشک و آزمایشگاه هست.
mehrsa

تاريخ عضويت: سه شنبه فبريه 21, 2012 1:36 am

Re: Re:

پستتوسط amirhossein28 » شنبه آگوست 24, 2013 10:41 pm

باغبان نوشته است:بنده 4روز پیش، عمل انحراف زانو (برای بار دوم و با داروی بی حسی و نه بیهوشی) انجام دادم. سه روز بعد از عمل، تکرر در ادرار و عطش غیرقابل وصف در من ایجاد شد و الان که روز چهارم است بیضه ها و کلیه ها هم شروع به درد کرده اند (علاوه بر تکرر ادرار و عطش). ناگفته نماند که سابقه دیابت چه در من و چه در افراد فامیل، تا بحال دیده نشده است. دیروز صبح آزمایش قند با یک دستگاه کوچک صورت گرفت و عدد 110 را نشان داد؛ در حالی که فقط مایعات خورده بودم.

آیا مبتلا به دیابت هستم؟

دوست عزیز یکی از پاسخ های متابولیک به استرس جراحی افزایش قند خون هست
خودت رو کنترل کن استرس نداشته باش
قند خونت رو تحت کنترل داشته باشه فعلا و با مشورت با پزشکت چند وقت دیگه یه آزمایش قند بده
نگران نباش:)
amirhossein28

تاريخ عضويت: پنج شنبه مارس 24, 2011 12:14 am

پستتوسط سعید باغبان » يکشنبه آگوست 25, 2013 9:44 am

از راهنمایی همه دوستان ممنونم. قوت قلب دادین بهم. ولی با این همه، با امروز چهار روزه که هر دو ساعت یکبار مثانه ام در حد انفجار پر میشه و شب و روز میرم دستشویی. ادرارم هم نه تغییر رنگ داره نه سوزش. عطش هم که جای خود. تا حالا اینجور عاجز و درمونده نشده بودم.
سعید باغبان

پستتوسط عباس کتابی » يکشنبه آگوست 25, 2013 9:43 pm

نوزادی3روز ه قند خون140ایامشکلی هست یانه
عباس کتابی

پستتوسط hossein ahmadi cm » يکشنبه آگوست 25, 2013 9:55 pm

عباس کتابی نوشته است:نوزادی3روز ه قند خون140ایامشکلی هست یانه

کلا میزان رنج قند خون کودکان مخصوصا(نوزادان) از رنجی که برای افراد بالغ مشخص شده فاصه زیادی دارد
ولی گمونم این عزیز دلمون دیابت داشته باشند :arrow:حالا بازم آزمایشاتی رو ک بیمارستان انجام میده این قضیه رو مشخص خواهد کرد
قصه نگو...فقط بگو کلاغه آخرش میرسه به خونه یا نه؟؟؟؟...اینو به بچم هم میگم اگه بمونه یادم
hossein ahmadi cm

تاريخ عضويت: شنبه مارس 10, 2012 5:13 pm

بازگشت به کنترل قندخون

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان