دوست من انسولین اراک


هفتمین برنامه ملی « دوست من انسولین » در شهر اراک برگزار شد. این برنامه در تاریخ بیست و ششم و بیست و هفتم مهر ماه1391، در فرهنگسرای آینه، در دو بخش جداگانه برای:

 1.جامعه پزشکی و پیراپزشکی 
 2.افراد دیابتی وابسته به انسولین و خانواده هایشان برگزار گردید.

صبح روز اول، در بخش اول، 207 نفر از جامعه پزشکی و پیراپزشکی (پزشک عمومی، کارشناس تغذیه، پرستار و ...) با مباحث آموزشی مورد نیاز افراد دیابتی و چگونگی بیان و انتقال این مطالب به آنها آشنا شدند.

در ابتدا جناب آقای دکتر مجید رمضانی از پزشکان فوق تخصص غدد شهر اراک سخنرانی برای افراد شرکت کننده داشتند و پس از ایشان جناب آقای مهندس هرمز کیخان راده به معرفی انجمن دیابت گابریک پرداخت.

در ادامه سرکار خانم نازلی سادات سید خوئی و سرکار خانم دکتر سارا صداقت، مدرسین اعزامی از گابریک، به بیان مباحث علمی پرداختند.

a1_1a2

بعد از ظهر همان روز، در بخش دوم، 128 نفر از افراد دیابتی شهر اراک در ب
رنامه شرکت کردند. در این بخش نیز جناب آقای مهندس هرمز کیخان زاده به معرفی انجمن برای افراد دیابتی پرداخت و تاکید کرند که در گابریک اکثر پرسنل خود دیابتی نوع یک هستند و مانند شرکت کنندگان در این برنامه انسولین تزریق می کنند. پس از آن سرکار خانم نازلی سادات سید خوئی و سرکار خانم دکتر سارا صداقت، اصول تغذیه و پزشکی مورد نیاز فرد دیابتی با شیوه ای متفاوت و عملی برای زندگی فردی این افراد بیان کردند.a3


این بخش از برنامه بسیار متفاوت بود و ضمن برگزاری مسابقه بخشی از برنامه به صورت پرسش و پاسخ برگزار گردید. افراد دیابتی با دیدن پرسنل گابریک که خود دیابتی بودند انگیزه ای برای کنترل قند خون و داشتن زندگی سالم پیدا کردند.این برنامه با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (معاونت بهداشتی مدیریت بیماری های غیر واگیر) که با همیاری این سازمان به افرادی که از جامعه پزشکی/ پیراپزشکی شرکت کرده بودند، "بسته ملی آموزش دیابت" (شامل: جزوه کنترل آسان دیابت، کتاب دیابت راه درمان، کتاب دیابت و کنترل قند خون، کتاب دیابت و برنامه ریزی غذایی (مقدماتی)، کتابچه روش های صحیح تزریق قند خون و دفترچه ثبت قند خون می باشد.)، ازائه گردید.

a5
برای افراد دیابتی شرکت کننده نیز این بسته به همراه صدور کارت شناسایی دو زبانه انجمن و خدماتی که به واسطه عضویت رسمی دریافت خواهند کرد، ارائه گردید.

a4در این برنامه شرکت فریر آسا طب هم که از حامیان انجمن می باشد، ایستگاه تست قند خون را برگزار نمودند و ضمن برگزاری مسابقه جوایزی را به افراد شرکت کننده اهدا نمودند.

a6


در پایان برنامه نیز مراسمی برای تقدیر از مسئولان برگزاری در شهر اراک و انجمن دیابت گابریک انجام شد.

a7


لازم به ذکر است این برنامه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی (حوزه معاونت بهداشتی - گروه پیشگیری و کنترل بیماریهای غیر واگیر- برنامه دیابت) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (معاونت بهداشتی مدیریت بیماری های غیر واگیر) برگزار شد.

نیروهای اعزامی از انجمن دیابت گابریک:

سرکار خانم نازلی سیدخوئی (کارشناس ارشد تغذیه- مدرس دیابت) و سرکار خانم دکتر سارا صداقت (پزشک عمومی- مدرس دیابت)

مهندس هرمز کیخان زاده (مدیر عامل انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک)، سرکار خانم سحر دوخائی (مدیر پروژه)، سرکار خانم فاطمه غفاری (سرپرست واحد روابط عمومی) و سرکار خانم مریم طباطبایی (کارشناس واحد روابط عمومی)

شرکت فریرآساطب (نمایندگی دستگاه تست قند خون گلوکارد صفر-یک، کیف خنک نگه دارنده انسولین FRIO و سرنگ و سرسوزن PIC)، از شرکت های حمایت کننده انجمن، در این برنامه حضور یافتند.

با تشکر از جناب آقای دکتر کورش اعتماد، جناب آقای دکتر مجید رمضانی، جناب آقای دکتر بابک عشرتی، جناب آقای دکتر احمد مرادی، جناب آقای دکتر جواد جواهری، جناب آقای دکتر سید وحید یوسفی، سرکار خانم مریم نعیمی که در برگزاری این برنامه ما را یاری نمودند.

عکس دسته جمعی با کودکان دیابتی نوع یک اراک:

a8

از زبان افراد دیابتی شرکت کننده در این برنامه

a9

a11
a10